Haber

Kemal Kılıçdaroğlu ile Ekrem İmamoğlu’ndan Sürpriz Röportaj

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun dün saat 15.00 sıralarında Ahlatlıbel tesislerine geldiği iddia edildi.

İşte çiftin ortasında geçtiği iddia edilen görüşmenin detayları ?

TV100 Ankara Temsilcisi Deniz Gürel canlı yayında görüşmenin detaylarını anlattı.

Deniz Gürel, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile İBB Lideri Ekrem İmamoğlu’nun dün saat 15.00’te Altı Masa Toplantısı’nın yapıldığı Ankara Çankaya Belediyesi Ahlatlıbel tesislerinde bir araya geldiğini söyledi.

Gürel, Kılıçdaroğlu ile İmamoğlu’nun CHP Grup Toplantısı günü yaptığı görüşmenin detaylarını anlattı. Gürel, Kılıçdaroğlu’nun İmamoğlu’na soruşturma açıklanmadan önce “terör soruşturması” yapıldığını söylediğini bildirdi.

Ekrem İmamoğlu: “Siz adaysanız benim aday olmam söz konusu değil. Sizi ve partimizi zor durumda bırakmam. Ama beni aday gösterirseniz ben de adayım”

İmamoğlu’nun Konya’daki görüşmenin ardından doğrudan Ankara’ya geldiği ve Veli Ağbaba, Tuncay Özkan gibi isimlerle görüştüğü bildirildi.

Kılıçdaroğlu’nun görüşmede İmamoğlu’na, ‘CHP teşkilatı yanınızda olduğu sürece size bir şey yapamazlar’ dedi. ‘Belediyenizle oturun ve ona odaklanın’ dediği aktarılırken, İmamoğlu’nun Kılıçdaroğlu’na şunları söylediği iddia edildi:

‘Sen adaysan benim de aday olmam söz konusu olamaz. Seni veya partimizi zor durumda bırakmayacağım. Ama beni aday gösterirsen aday olurum. Adaylığınızı destekliyorum ve elimden geleni yapacağım. Burada söyleyeceğim tek şey, seçim sürecinde ekiplerimden faydalanmanız gerektiğidir ve propaganda sürecinde size destek vermem.’

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu